100 pomników na 100-lecie Niepodległości

Akcja „100 pomników na 100-lecie Niepodległości” dobiegła końca. Bardzo cieszymy się, że spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, absolwentów, pracowników szkoły i sympatyków ZSMS. Nadesłane zdjęcia przedstawiają pomniki, obeliski, tablice pamiątkowe i krzyże z wielu polskich miast, między innymi Zabrza, Gliwic, Świętochłowic, Katowic, Warszawy, Gdyni, Nowego Sącza, Zakopanego, Olkusza, Sosnowca. Jesteśmy mile zaskoczeni, że Akcja objęła swoim zasięgiem całą Polskę, od morza, aż do Tatr. Wśród 100 zdjęć znalazły się nawet prace z Paryża i Lwowa.

Sfotografowane miejsca upamiętniają ważne wydarzenia z historii Polski, związane nie tylko ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości. Zdjęcia prezentują także pomniki wielkich Polaków: św. Jana Pawła II, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Fryderyka Chopina, Adama Mickiewicza, Tadeusza Kościuszki i  innych.

Serdecznie dziękujemy za udział w Akcji. Mamy nadzieję, że poza oryginalną formą upamiętnienia 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, była ona wyjątkową okazją do poznania historii związanej z fotografowanymi obiektami. Cytując słowa Józefa Piłsudskiego „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”, jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej wyjątkowej galerii zdjęć.

A. Hohmann, J. Kopczyński

Może Ci się również spodoba

Facebook