Akcja Honorowego Krwiodawstwa

DSC0989116 marca 2016r. nasi szkolni honorowi krwiodawcy przystąpili do kolejnej akcji krwiodawstwa. Dzięki Waszej postawie nie występuje zagrożenie brakiem życiodajnego płynu, jakim jest krew, której nie jest w stanie zastąpić żaden lek. Możecie być dumni z tego, że oddajecie innym cząstkę samego siebie.

Do akcji krwiodawstwa zgłosiło się około 40 uczniów. Jednak po wstępnych badaniach dopuszczono do oddania krwi 15 uczniów i Panią Adriannę Hohmann, nauczycielkę j. niemieckiego. Łącznie oddano ponad 7 litrów krwi.

Dziękujemy wszystkim, bo liczy się „wielkie serce”.  Być może w kolejnej akcji będą mogli ten dar ofiarować.

Akcję zorganizowała mgr Alina Kulbacka przy współpracy z Zarządem Rejonowym PCK w Zabrzu.

Uczniowie, którzy oddali krew.

Klasa II R                                                 

 1. Lisaj Dawid

Klasa III R

 1. Wiechniak Mateusz
 2. Konetzka Adam
 3. Zulik Michał

Klasa IV R

 1. Buczak Dawid
 2. Adamajtis Denis
 3. Pękosz Marcin

Klasa III A

 1. Lenartowicz Mikołaj

Klasa II BE

 1. Ułasiewicz Paweł
 2. Lipiński Łukasz

Klasa III BE

 1. Kozera Konrad
 2. Machnik Adam
 3. Rzepka Damian
 4. Tomczak Kamil

Klasa III F

 1. Grygorcewicz Patrycja

 

 

You may also like...

Facebook