Ciasteczka ( cookies) – informacje

Strona Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu (zsms.com.pl) wykorzystuje cookies – małe pliki tekstowe, które są umieszczone na komputerze, aby  zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania strony jak i umożliwić dodatkowe funkcje. Ciasteczka są używane np. do umożliwienia logowania na stronie.

Jeżeli nie chcesz aby cookies były zapisywane przez ten serwis zmień proszę swoje ustawienia w przeglądarce, której używasz (patrz Pomoc w Twojej przeglądarce bądź zerknij na stronę o Cookies (ang.), która opisuje jak sobie radzić z cookies we wszystkich  przeglądarkach internetowych).

Podstawa prawna:

Od 22 marca 2013r. obowiązuje ustawa z dnia 16 listopada 2012r. o zmianie ustawy Prawa Telekomunikacyjnego. Wsród zmian znajdziemy nowe przepisy dotyczące plików cookie na stronach internetowych.

Art. 173.

1. Przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w tele- komunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego jest dozwolone, pod warunkiem że:

a) abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały, o:

– celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji,

– możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi;

b) abonent lub użytkownik końcowy, po otrzymaniu informacji, o których mowa w pkt 1, wyrazi na to zgodę;

c) przechowywana informacja lub uzyskiwanie do niej dostępu nie powoduje zmian konfiguracyjnych w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego i oprogramowaniu zainstalowanym w tym urządzeniu.

2. Abonent lub użytkownik końcowy może wyrazić zgodę, o której mowa w ust. 1 pkt 2, za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi.

3. Warunków, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się, jeżeli przechowywanie lub uzyskanie dostępu do informacji, o której mowa w ust. 1, jest konieczne do:

a) wykonania transmisji komunikatu za pośrednictwem publicznej sieci telekomunikacyjnej;

b) dostarczania usługi telekomunikacyjnej lub usługi świadczonej drogą elektroniczną, żądanej przez abonenta lub użytkownika końcowego (…).

Art. 173. znowelizowanego Prawa Telekomunikacyjnego (pełna wersja: http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2012/1445)

Facebook