FCA Poland – nauka nie jest nudna.

Uczniowie klasy 2R i 3R wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do fabryki FCA Poland oddział Tychy, zobaczyć jak wygląda linia produkcyjna samochodu marki Fiat i Lancia. Na początku zwiedzania uczniowie i nauczyciele p. Sabina Karwacka, p. Aneta Berowska i p. Zenon Mitas przeszli krótki instruktaż ogólny z bhp, poznali zasady poruszania się po hali montażowej oraz zostali zapoznani z czynnikami zagrażającymi w danym środowisku pracy.

FCA Poland składa się z trzech działów spawalni, lakierni i montażu. Dział spawalniczy jest wyposażona w 921 robotów do zgrzewania punktowego – automatyzacja procesu jest imponująca.  Podczas zwiedzania działu montażu uczniowie mogli przyjrzeć się środkom transportu wewnętrznego i jego automatyzacji oraz przeanalizować z jakich operacji składa się montaż. I oto w ten sposób dwie godziny nauki minęły – nie wiadomo kiedy.

 

Może Ci się również spodoba

Facebook