Programy zagraniczne

Schirgiswalde - Niemcy

W 2010 roku obchodzimy 15-lecie założenia Stowarzyszenia "Europa Direkt" w Dreźnie. Z tej okazji w Schirgiswalde koło Budziszyna odbyła się w dniach 28 października - 1 listopada 2010 r. konferencja podsumowuj?ca dorobek Stowarzyszenia.

15 Photos

Trebsen - Niemcy

Spotkanie, które miało swój początek w średniowieczu...

15 Photos

Seminarium w Zabrzu

W dniach 16 do 22 czerwca Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych zorganizował dla 25 uczestników niemiecko- polsko-francuskie seminarium na temat " Znaczenie pracy i wypoczynku w życiu mieszkańców miast Górnego Śląska oraz innych okręgów przemysłowych Europy."

14 Photos

THEROUANNE, Francja

Bardzo cieszyliśmy się na kolejne spotkanie. Chociaż podróż do Francji była długa, nasz "wesoły autobus" w końcu po 23 godzinach jazdy dotarł do celu. Dla niektórych z nas, uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu, przyszłych techników architektury krajobrazu był to pierwszy w życiu wyjazd za granicę.

12 Photos

SALZBURG, Autria

Zdjęcia z Wizyty Studyjnej Programu Sokrates Arion w Salzburgu.

9 Photos

INNSBRUCK, Austria

Galeria: INNSBRUCK, Austria Fotorelacja z WIZYTY STUDYJNEJ w której uczestniczyła mgr inż. Urszula Rau - wicedyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu

11 Photos

Laval - Francja

Pani mgr Danuta Schwengler odbyła praktyki w ramach projektu STYL-Pilotażowy Program Doskonalenia Nauczycieli Kształcenia Zawodowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Program praktyk podzielony był na dwa etapy: praktyka krajowa w okresie od 9 lipca do 18 lipca 2012r w Warszawie u Piotra Mazurkiewcza i praktyka zagraniczna w okresie od 14 stycznia do 18 stycznia 2013r w Insitut de Chambre de metiers et de I' artisanat w Laval we Francji, która dała możliwość zapaznania się z kształceniem zawodowym, metodami pracy, system egzaminacyjnym w zawodzie fryzjer. Praktyki obejmowały wizyty we francuskich salonach fryzjerskich.

9 Photos

Görlitz - Niemcy

Na zaproszenie współpracującej z naszą szkołą Europa Direkt nauczycielki, Panie Urszula Rau i Adrianna Hohmann uczestniczyły w wymianie eksperckiej na temat : "Kreatywne posługiwanie się nowymi mediami i portalami społecznościowymi w partnerstwach francusko-niemiecko-polskim".

11 Photos

Facebook