Konferencja Naukowa w Teatrze Nowym

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Kultura Europy Środkowej” pod tytułem „Wojny i konflikty w Europie Środkowej ze szczególnym uwzględnieniem Śląska. Aspekty społeczne i kulturowe”.

Referat wprowadzający pt. „Przemoc zbiorowa XXI wieku. Od kozłów ofiarnych po ludobójstwa klimatyczne” wygłosił dr hab. prof. UW Lech Nijakowski.

Międzynarodowe konferencje z cyklu „Kultura Europy Środkowej” odbywają się w Zabrzu od 1997 r. Pierwsza z nich pt. „Środkowoeuropejskie dziedzictwo św. Wojciecha” była zainspirowana millenium śmierci św. Wojciecha.

Tematyka konferencji przyczynia się do odkrywania naszej tożsamości i poznawania bogatej kulturowo przeszłości oraz przybliża nam historię śląskiej ziemi. Każdego roku w konferencjach biorą udział uczeni z różnych ośrodków naukowych z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec.

 

Może Ci się również spodoba

Facebook