Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

06.04.2019 r. odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK – etap rejonowy.

W Mistrzostwach wzięły udział 5 osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z miasta Zabrze. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Na 4 tzw. „stacjach” symulowano wypadki i urazy, między innymi: złamania otwarte, ciało obce w ranie, upadek z wysokości, amputowany palec ręki, atak padaczkowy. Jednym z elementów konkursu był test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i działalności PCK.

Drużyna z naszej szkoły z klasy III F w składzie: Dreźniok Wiktoria, Jaśkiewicz Katarzyna, Lebek Wiktoria, Lubowska Klaudia, Nowara Anna zajęła III miejsce.

Opiekunem drużyny była Alina Kulbacka.

You may also like...

Facebook