Motochoinka


Tegoroczna choinka w która wyrosła w holu budynku ZSMS wzbudziła spore zainteresowanie wśród mediów (nie tylko społecznościowych).

Pomysł na Motochoinkę zrodził się na początku listopada wśród uczniów klasy IV R. Szybko znalazł się sponsor opon – Mateusz., który dodatkowo zajął się transportem wszystkich „części” naszej choinki na szkolny parking. Kolejnym etapem było mycie opon. Za to serdecznie dziękujemy naszym Panom konserwatorom. Opony zostały profesjonalnie wyczyszczone i osuszone. Po ostatecznym doborze koloru do prac przystąpili Panowie, a jakże, z IV R. Na przerwie dołączyli do nich uczniowie klasy III R, i tak w jeden dzień z czarnych opon powstało piękne zielone drzewko.

Niestety nie pachniało ono lasem, ale nasi chłopcy zadbali o odpowiednią wentylację szkolnego korytarza przed ostatnią częścią „operacji Motochoinka” – wieszaniem lampek oraz ozdób.

Największy udział w przystrajaniu naszego drzewka mieli Paweł, Wojtek, Przemek i Klaudiusz z klasy III R. To oni przynieśli i pomalowali części samochodowe pochodzące z odzysku. Na Motochoince znalazły się też inne ozdoby: złote nożyczki, grzebienie, wałki oraz nasadki na maszynki do strzyżenia. To zasługa uczennic z klasy II fryzjerskiej- Angeliki, Zuzi i Agnieszki.

Za przytwierdzanie tych wszystkich ozdób odpowiedzialni byli Robert i Wojtek z IIIR. Jest jeszcze jeden bardzo ważny, a może i najważniejszy element – gwiazda na czubku choinki. Tym zajęli się Tomek, Szymon i Bartek z IV R. Stworzyli oni piękny szpic z małego kółka z kołpakiem.

Pod choinką powinny znaleźć się prezenty! I o to też postarała się wspaniała ekipa z III R. Złota felga i …. tłumik – to największe podarki, ale nietypowych „prezentów” znalazło się znacznie więcej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy WSZYSTKIM TWÓRCOM naszej Motochoinki!

Szczególne słowa podziękowania należą się także Pani Adriannie Hohmann, która zainicjowała, wspierała i nadzorowała projekt Motochoinki.

O naszej choince można przeczytać w świątecznym wydaniu Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej:

Jest nam bardzo miło, że nasza kreatywność zdobyła uznanie na portalach społecznościowych, między innymi w grupie otwartej „Zabrze dla każdego” i „Info Zabrze”:

W Samochodówie taka choina ;)Fot. od Mariana

Opublikowany przez Info Zabrze Czwartek, 12 grudnia 2019

https://www.facebook.com/groups/Zabrzedlakazdego/permalink/2782576661794687/

Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe słowa.

Może Ci się również spodoba

Facebook