Agnieszka Kik

a_kikJestem studentką czwartego roku Architektury Krajobrazu w Bielskiej Wyższej Szkole im.
Józefa Tyszkiewicza w Bielsku Białej.

Obecnie przygotowuję się do obrony pracy inżynierskiej dotyczącej rewitalizacji Parku im. Poległych Bohaterów w Zabrzu. Przez poprzednie lata studiów zdobywałam stypendium naukowe, w zeszłym roku zdobyłam główną nagrodę w Studenckim Konkursie Architektonicznym pt. „Przestrzeń wokół nas” zorganizowanym przez uczelnię. Moje prace projektowe biorą udział w wystawach na uczelni.

W 2009 roku wraz z rozpoczęciem studiów podjęłam pracę w zawodzie. Początkowo pracowałam w firmie kompleksowo zajmującą się ogrodami jako asystent architekta, obecnie współpracuje z firmami tworząc projekty zagospodarowania przestrzeni dla prywatnych klientów jak również dla firm. Dorywczo wyjeżdżam w różne miasta Polski, jako opiekun grup szkoleniowych. Powoli przygotowuję się do założenia własnej działalności gospodarczej związanej z terenami zielonymi. Na bieżąco uczęszczam w różnorodnych szkoleniach, seminariach, kursach dotyczących architektury krajobrazu. Mam już za sobą dwie publikacje, jako współtwórca projektów, do jednego z nich stworzyłam opis, który został wydany przez katedrę Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie o tytule „Ogród za oknem – ogród kobiety”. Projekty te powstały podczas warsztatów organizowanych w ramach Międzynarodowych wystawach „Gardenia” oraz „Zieleń to życie”.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą narzeczoną. Przygotowuję się do ślubu, który odbędzie się latem następnego roku. Wspólnie z przyszłym mężem remontujemy mieszkanie i przygotowujemy się do założenia rodziny, ale i firmy, jak wspominałam, ponieważ poznaliśmy się w pracy. Ze względu na ciągły brak czasu, ogrom spraw, pogoń za pieniędzmi i borykanie się z różnymi problemami, nie starcza czasu na zabawę, rzadko na odpoczynek. Po ukończeniu technikum dopiero doceniłam czym jest sielankowe życie, a dorosłość jest ogólnie przereklamowana 😉