Programy zagraniczne

Konferencja w Schirgiswalde (Niemcy)
SPRAWOZDANIE z przebiegu konferencji: „Nasze polsko-niemiecko-francuskie partnerstwo, jego znaczenie i perspektywy dla Europy w 2020 roku”

Polsko – niemiecko – francuskie spotkanie w Zabrzu
W dniach 16 do 22 czerwca Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych zorganizował dla 25 uczestników niemiecko- polsko-francuskie seminarium na temat ” Znaczenie pracy i wypoczynku w życiu mieszkańców miast Górnego Śląska oraz innych okręgów przemysłowych Europy.”

Program Globe
W 2010 Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych przystąpił do Regionalnych Projektów Badawczych Programu GLOBE na lata 2010-2011.

Spotkanie w niemieckim Görlitz.
Na zaproszenie współpracującej z naszą szkołą Europa Direkt nauczycielki, Panie Urszula Rau i Adrianna Hohmann uczestniczyły w wymianie eksperckiej…

Spotkanie we Francji
Bardzo cieszyliśmy się na kolejne spotkanie. Chociaż podróż do Francji była długa, nasz „wesoły autobus” w końcu po 23 godzinach jazdy dotarł do celu.

TREBSEN, Niemcy
Zamek Trebsen znajduje się w Niemczech, niedaleko Lipska. Jego początki sięgają XII wieku – zbudowano go jako zamek warowny nad wodą.

Wizyta Studyjna Programu Sokrates Airon (Austria)
Wizyta studyjna była przygotowana i prowadzona przez pracowników Instytutu Pedagogicznego w Salzburgu. Uczestnikami wizyty byli wizytatorzy i dyrektorzy szkół z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i Polski.

Wizyta Studyjna w Austrii
Celem wizyty było ukazanie znaczenia regionów w Europie, ich odrębności, tożsamości regionalnej i możliwości rozwoju w zjednoczonej Europie.

Wyjazd do Drezna i Paryża
Uczestniczkami wyjazdu były: mgr Karolina Barwicka oraz uczennice ZSMS – Marta Ceglarz i Agata Janikiewicz.
Facebook