Rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii

Od 02.03. 2020 r do 27.03.2020 r. 5 uczniów klasy III R zrealizuje miesięczną praktykę w Hiszpanii. Staż zagraniczny jest możliwy dzięki projektowi „Rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PO WER.

W stażach zawodowych weźmie udział 20 uczniów kształcących się w zawodach: technik elektryk, technik budownictwa, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych.

Uczniowie odbędą praktyki zawodowe w hiszpańskim środowisku pracy, gdzie poznają i przećwiczą umiejętności praktyczne wymagane w danym zawodzie, które pozwolą im stać się lepszymi fachowcami w swojej dziedzinie. Zdobędą pierwsze doświadczenia w nowych warunkach zawodowych i społecznych. Przejście z ławy szkolnej na stanowisko pracy i zderzenie z inną kulturą oraz językiem, skoncentruje ich uwagę na doskonaleniu umiejętności kluczowych, a jednocześnie otworzy ich na kulturę Hiszpanii i Europy, z zachowaniem tożsamości regionalnej i kulturowej.

Może Ci się również spodoba

Facebook