TURNIEJ MOTORYZACYJNY 2017

turniej1726 kwietnia w Zespole Szkół Mechaniczno – Samochodowych w Zabrzu odbył się Etap Powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana przy współudziale Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Policji, Szkoły MotoRat i Grupy Ratownictwa PCK Zabrze.

Mimo niesprzyjającej pogody do konkurencji przystąpiło 8 drużyn reprezentujących zabrzańskie szkoły:

  • Centrum Edukacji w Zabrzu,
  • VI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12
  • IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 13,
  • XII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkól Sportowych,
  • Technikum Nr 8 w Zespole Szkól nr 17,
  • Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego,
  • Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Mech.-Sam.,
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 8 w ZSMS.

Trzyosobowe drużyny oceniane były z wiedzy motoryzacyjnej i przepisów ruchu drogowego. Na placu manewrowym sędziowie oceniali umiejętności praktyczne: jazdę skuterem i samochodem osobowym po specjalnie przygotowanym torze jazdy, obsługę techniczną pojazdu oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Technikum Nr 2. Trzecie miejsce zajął zespół ZSZ Nr 8.

GRATULUJEMY!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i sponsorom. Do zobaczenia za rok 🙂

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym Facebooku.

You may also like...

Facebook