„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. NIEZŁOMNI BOHATEROWIE”

Uczeń klasy I R, Klaudiusz Gromnica został laureatem III edycji Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską.

W uroczystej gali, która odbyła się 5 marca w Kopalni Guido w Zabrzu wzięli udział Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Wojciech Szarama, Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, Zastępca Prezydenta Zabrza Jan Pawluch, Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach dr Andrzej Sznajder, a także przedstawiciele środowisk patriotycznych oraz laureaci Konkursu.

Na tegoroczną edycję Konkursu zgłoszono 268 prac. Po raz pierwszy wśród prac konkursowych znalazł się utwór muzyczny pt. „Skazani za patriotyzm”. Autorem muzyki i tekstu jest Klaudiusz Gromnica, który wykonał swój utwór podczas gali.

Nagrodą główną jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Serdecznie gratulujemy!

You may also like...

Facebook